Varianty křídlových vrat

U základních variant křídlových vrat se křídlo vrat i zárubně vyrábí z uzavřených ocelových pozinkovaných profilů. Samotná výplň křídla pak sestává z pozinkovaného ocelového trapézového plechu se svislými prolisy. Při pohledu z vnitřku garáže vidíme na křídle vrat bílý krycí panel z PVC se svislými pruhy. Častým problémem garážových vrat nejen v křídlovém provedení jsou různé netěsnosti. Největší potenciál pro netěsnosti mají místa mezi křídlem a zárubní. Tento problém se většinou řeší dostatečným černým pryžovým těsněním.

Jak a kdy si vybrat křídlová vrata

Vzhledem k tomu, že křídlová vrata nejsou vždy jen u garáží, ale stejně tak se vyskytují i u různých dílen a dílniček, jsou nároky na těsnost v rámci možností vcelku vysoké. S tím souvisí i možnosti úpravy křídlových vrat. Pokud využijete vrata se dvěma křídly právě u takovéto dílny, rozhodně nebudete chtít, abyste pro procházení museli vždy otevírat celé křídlo. Velmi často bude jedno křídlo v takovém případě poměrně rozměrné a například v zimě tak průchod znamená poměrně znatelný únik tepla z prostoru. Možnost namontovat do vrat dveře o rozměru 88×194 cm se tak jeví jako velmi příhodné řešení.

Další věcí, která většinou každého zajímá je celkový vzhled křídlových vrat. Nejčastěji se vrata kupují ve chvíli, kdy byla provedena rekonstrukce domu, potažmo garáže. Samozřejmě stejný případ je, pokud byl právě postaven nový dům. Podstatné je, že je již vymyšlený, případně hotový celkový vzhled stavby. Víme, kde bude použita jaká barva a jak by měla celá stavba působit na okolí. Křídlová vrata jsou většinou umístěna tak, že jsou vidět na první pohled. Pokud je vjezd do garáže jako součást domu, mohou vrata tvořit velmi podstatnou část celkového vzezření. Dnes již není problém vybrat barvu, která potenciálně umožní příjemným způsobem podpořit a doplnit barvu fasády.

Instalace vrat do stavby

Pokud si existuje možnost nechat nainstalovat vrata již do hrubé stavby, je toto zcela nespornou výhodou. Pokud je nezbytně nutné vrata instalovat až do hotové fasády, velmi často do ní musí být více či méně zasaženo. Pokud naopak instalace vrat proběhne před doděláním omítky, zůstane vše krásně čisté a nepoškozené. Samozřejmě pro firmu, která vrata instaluje, nebývá problém ani jedna varianta postupu. Samotná instalace většinou zabere pouze jeden den. Solidní firma předem nabídne bezplatnou návštěvu svého pracovníka, který si vše předem změří a připraví. Tím bude následná instalace samozřejmě podstatně usnadněna a markantně urychlena.

Instalace

Nově instalovaná křídlová vrata

Comments are closed.